Розвиток шкільної науки в Омельнику має свою історію.

Спочатку навчання в селі організовувалося по хатах. Заможні люди для своїх дітей наймали дяків, щоб ті їх навчили.
Пізніше почали будувати спеціальні будинки в яких навчалися діти. Наприклад, в хаті де зараз живе Дорогокупля М.С. проводилось навчання.
Перша школа була відкрита в с. Омельник на початку XX століття (в 1903 р). ця школа була трьохкласною. Пізніше була відкрита церковно-приходська школа, яку жителі села називали «білою школою» (нині корпус школи). Першим вчителем в ній був Шинкаренко Іван Іванович, який навчав три класи одночасно.
Земська школа, яку назвали «червоною» почала будуватися в 1912році.
1923 рік – у школі 4 класи. Школа розташувалась біля кладової. В цій школі навчалося мало дітей, переважно хлопчики, бо дівчата вдома пряли чи допомагали по господарству.
В роки організації колгоспів (1927 – 1929 рр.)початкову школу було реорганізовано в Омельницьку Школу Колгоспної Молоді.
В школі була запроваджена ланкова система навчання. Всі учні школи розбивалися на ланки. В кожній ланці був визначений ланковий. Він отримував завдання від вчителя і опрацьовував його з членами ланки. Ланковий відповідав вчителеві опрацьований матеріал. Відповідь – оцінка ланки.
1931 р. к. Омельницька ШКМ – реорганізована в семирічну. В роки голодомору школа не працювала. В 1933 році школа відновила свою роботу.
1935 р. – школа - семирічна. З 1940 р. Омельницька семирічна школа стала середньою. Але встигла вона зробити лише перший випуск дев’яти класників: війна … так і не здійснилась мрія сельчан про «великий освітній заклад» в Омельнику, бо після війни школа не мала сил і змоги стати середньою.
Під час німецько-фашиської окупації навчалися лише початкові класи. 1943 – «біла школа» була підірвана німцями. Всі діти навчалися в одному класі, писали на газетах .
1959р. – семирічну школу реорганізовано в восьмирічну.
У 60-х роках біля школи посаджено парк на честь 50-річчя Великої Жовтневої Соціалістичної Революції. 1974 р. – в селі Омельник почалося будівництво нового приміщення школи, яке б відповідало всім сучасним вимогам. Замовник – колгосп імені Куйбишева.
1975-1976 н.р. Омельницьку восьмирічну школу реорганізовано в середню.
1 вересня 1975 року з випускників 8-А і 8-б класів було ще набрано в кіл ькості 24 учні. В цей рік в школі було ще одне нововведення. Розпочав свою роботу табір праці і відпочинку під назвою «Дружба», в якому відпочивали і працювали учні 7-х і 9-х класів.
1976-1977 н.р. в школі навчалося 226 учнів. Вони навчалися в приміщенні старої школи, а майстерня взагалі знаходилася в окремому будинку, (напроти приміщення колишньої кладової) якої нині вже не існує.
27 червня 1977 року школа випустила перших ластівок – десятикласників.
7 жовтня 1978 році відкрили будівлю нової школи, в якій навчаються діти і по цей час.
25 жовтня 2013 року Оріхівською районною радою Запорізької області було прийнято рішення про присвоєнння Омельницькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені академіка Миколи Антоновича Доллежаля (рішення №6,31 сесії Оріхівської районної ради Запорізької області 6 скликання)
А 22 серпня 2014 року на засіданні 38 сесії Оріхівської районної ради 6 скликання прийнято рішенння №9 Про перейменування Омельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оріхівської районної ради Запорізької області в Комунальний заклад "Омельницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені академіка Миколи Антоновича Доллежаля" Оріхівської районної ради Запорізької області
Кiлькiсть переглядiв: 923

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.